Qiqra (në hell) të pjekura

November 15, 2016


Qiqrat kanë një përmbajtje të lartë të fibrave, si dhe janë shumë të pasura me kalçium. Unë kam tentuar të provoj dhe disa nga recetat e supës me qiqra që gjenden në internet, por kam përfunduar ta ha vetëm unë :). Të ushqesh përditë 3 meshkuj, nuk të krijohet luksi të gatuash receta që i ha vetëm e zonja e shtëpisë ;). Poooorrr çunat e mi “mbarojnë” për qiqra të pjekur, “një shpikje” e vogël alla BonBon :). Receta tjetër që gatuaj për qejfin tim dhe të bashkëshortit është hummus, që do ja u prezantoj një herë tjetër.
Për qiqrat e pjekura unë përdor vetëm qiqra të thara, jo ato që shitën gati nëpër kanaçe.

Përbërësit
250 gr qiqra
2 lugë vaj ulliri
Erëza
 Përgatitja.
I vendosim qiqrat në një tas, të cilin e mbushim me ujë “overnight”, për gjatë gjithë natës.

Në mëngjes i hedhim në një kullesë dhe i lëmë për të paktën 30 minuta sa të pikojë gjithë uji i tepërt :). Kujdes: në këtë fazë mos i lini shumë qiqrat pa gatuar me idenë “hë se do i pjek nesër, se nesër kanë lëshuar sytha qiqrat” :).

I shtrojmë qiqrat në tavë.
Hedhim mbi to 2 lugë vaj ulliri, kripë, pipër të kuq, ginger pluhur, hudhër pluhur sipas dëshirës. Përveshim mëngët dhe trazojmë :)
Pjekim në 200 gradë për 15-20 minuta, në furrë me ventilim, në nivelin më të lartë të furrës. Bëhuni gati për një film të mirë dhe qiqra të pjekura në vend të kokoshkave :). Enjoy


  • Share:

You Might Also Like

4 comments

  1. Une i kisha pjekur pasi i kisha zier. Ide e mire vetem duke i rregjur. Do ta provoj patjeter. Flm Bona

    ReplyDelete
  2. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  3. Bona duken shume te shijshme . do ti provoj sot ti gatuaj

    ReplyDelete